REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WISIOREK.PL
I.Informacje ogólne.
1.Właścicielem sklepu Wisiorek.pl jest firma Wisiorek sp. z o.o. ul.Hetmańska 40 lok 113 15-727 Białystok .Zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Białymstoku ,XII wydział gospodarczy krajowego rejestru sądowego numer KRS 0000828716  NIP 5423394500 Regon 385546670,wielkość kapitału zakładowego 5000.


II.Towary.

1. Wszystkie oferowane przez nas towary są nowe i oryginalnie zapakowane.
2. Firma WISIOREK wystawia paragony lub faktury VAT na wszystkie sprzedawane towary. Chęć otrzymania faktury należy zaznaczyć w uwagach do zamówienia przy jego składaniu.
3. Zdjęcia towarów przedstawione w sklepie internetowym www.wisiorek.pl mogą lekko różnić się od wyglądu naturalnego towarów. Wskazane różnice między zdjęciami i/lub opisami towarów prezentowanych na stronach internetowych sklepu www.wisiorek.pl, a naturalnym wyglądem tych towarów nie stanowią i w żadnym razie nie mogą być poczytywane za wady fizyczne towaru albo za niezgodności towaru z umową.

III. Ceny.
1. Wszystkie ceny wyrażone są w PLN w kwotach brutto zawierających podatek VAT.


IV. Zamówienia.
1. Zamówienia przyjmowane są przez cały czas ( 24h na dobę 7 dni w tygodniu) pracy sklepu internetowego www.wisiorek.pl poprzez formularz zamówienia umieszczony na stronie sklepu.
2. Wypełniając i przesyłają nam wypełniony formularz rejestracyjny Klient potwierdza zawarte w nim dane jako prawdziwe. Warunkiem realizacji składanych zamówień jest prawidłowe wypełnienie formularza i podanie wszystkich niezbędnych informacji.
3. W przypadku niedostępności lub problemów z realizacją zamówienia Sprzedający skontaktuje się z Klientem, w sprawie ustalenia sposobu i czasu realizacji zamówienia.
4. Po złożeniu zamówienia na podany przez Klienta adres e-mail zostanie wysłana wiadomość o wpłynięciu zamówienia.

5. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia i/lub nawiązania kontaktu z Klientem z przyczyn leżących po stronie Klienta ( np. dane Klienta są niepełne lub nieprawidłowe) zostanie ono uznane jako niezłożone po upływie 7 dni roboczych.

V. Termin realizacji zamówienia.

1. Wysyłka zamówionych towarów następuje:
a) przesyłka płatna przy odbiorze (pobranie) - po otrzymaniu przez sklep potwierdzenia zamówienia , w dni robocze, do 48 h
wyłanczając biżuterię artystyczną.
b) przesyłka płatna przelewem na konto bankowe- po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym WISIOREK, w dni robocze, do 48 h wyłanczając biżuterię artystyczną.

VI. Płatności.

1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
- płatność przy odbiorze - przesyłka za pobraniem,
- płatność przelewem bankowym bezpośrednio na konto WISIOREK. Numer konta bankowego
WISIOREK:

Nazwa Banku
21 1020 1332 0000 1602 1224 6064

VII Gwarancja

Gwarancja

Wszystkie produkty dostępne w serwisie www.wisiorek.pl , podlegają gwarancji w terminie 24 miesięcy od daty zakupu.

Wszystkie uszkodzenia biżuterii  , powstałe z przyczyn nie stosowania się do zaleceń wymienionych poniżej, nie podlegają gwarancji. Dokonywanie napraw u innych jubilerów powoduje utratę gwarancji na dany produkt:

1. Należy chronić biżuterię przed kosmetykami oraz detergentami. Składniki w nich zawarte mogą być przyczyną przebarwień biżuterii lub skóry w miejscu jej kontaktu z biżuterią. Środki chemiczne mogą uszkodzić również kamienie naturalne.

2. Biżuteria wykonana ze złota w technologii odlewu cienkościennego wymaga szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z nią, gdyż – na skutek uderzenia, ściśnięcia – może ulec trwałemu uszkodzeniu, najczęściej wgnieceniu.

3. Delikatne łańcuszki, naszyjniki i bransolety przy najmniejszym zahaczeniu mogą ulec zerwaniu lub zdeformowaniu, także podczas snu. Po zdjęciu biżuterii nie należy jej zginać ani zbyt ciasno zwijać, gdyż może to spowodować trwałe odkształcenie lub załamanie.

4. Kamienie naturalne i syntetyczne są narażone na wypadnie, pękanie, ukruszenie na skutek uderzenia, ściśnięcia, zahaczenia i wielu innych mechanicznych działań. Zaleca się zdejmować biżuterię przed przystąpieniem do prac domowych, przed pójściem spać, przed przystąpieniem do  uprawiania sportów i innych zajęć, podczas, których może ona ulec uszkodzeniu.

5. Powierzchnia biżuterii wykończonej w technologiach diamentowania, satynowania, pozłacania, rodowania lub platynowania, utworzona jest tylko z cienkiej zewnętrznej warstwy wyrobu. Narażanie jej na ścieranie się, może spowodować uszkodzenie lub starcie struktury.

6. Biżuterię należy pielęgnować wyłącznie przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących i polerujących. 

VIII. Zwroty i reklamacje.
1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku '' O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny'' Klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie www.wisiorek.pl bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.
2. Zwrot jest możliwy, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony, posiada oryginalne opakowanie. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym paragonem oraz informacją o numerze konta na jakie należy przelać zwracane pieniądze lub informacja o innym towarze w zamian.
3. W przypadku przesyłki zwrotnej realizowanej zgodnie z pkt 1. i 2. , koszty przesyłki pokrywa Klient.
4. WISIOREK nie przyjmuje przesyłek wysyłanych za pobraniem.
5. Zwrot należnej kwoty równej cenie towaru nastąpi w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
6. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady lub uszkodzenia, powinien odesłać go na adres : ul. Hetmańska. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca w ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki zwrotnej. Do odesłanego towaru należy dołączyć paragon oraz notatkę dotyczącą przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki z reklamacją. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe( np. z powodu wyczerpania stanów magazynowych), WISIOREK zwróci Klientowi równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.


IX. Ochrona praw osobowych i polityka prywatności.
1. Dane osobowe gromadzone są przez firmę WISIOREK z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 26.08.2002 r. Zalogowanie sie do systemu oznacza zgodę na przetwarzanie danych dla celów marketingowych wyłącznie przez firmę WISIOREK. Każdy klient ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia przez wysyłanie wiadomości elektronicznej na adres sklep@wisiorek.pl .