Okulary minusy damskie

Otaczająca nas rzeczywistość pokazuje, że wady wzroku nie należą do rzadkości. Nie zaskakuje to, bo często pracujemy przed komputerem, a nawet odpoczywając, korzystamy z urządzeń elektronicznych z ekranami. Bez względu, czy mówimy o astygmatyzmie, krótkowzroczności lub też dalekowzroczności – to zazwyczaj wady te da się zniwelować, wykorzystując okulary korekcyjne. W każdym dobrym zakładzie optycznym znajdziemy pasujące do naszych potrzeb okulary korekcyjne. Na potrzeby niniejszego artykułu skupimy się, precyzyjniej rzecz ujmując na okularach minusach dedykowanych paniom. Panuje bowiem w tej dziedzinie wysoka różnorodność i tym samym może to powodować swoisty mętlik w dokonaniu ostatecznego wyboru. Zatem nie pozostaje już nic innego, jak tylko zaprosić do dalszej lektury.

Po jakie okulary korekcyjne dla kobiet warto sięgnąć?

W kategorii okularów korekcyjnych dla kobiet znajdziemy naprawdę wiele rozwiązań. Wszystkie ona wpasowują się w bardzo zróżnicowane gusta pań. Jednym słowem jest więc w czym przebierać. Sama selekcja obejmuje nie tylko osobiste preferencje danej kobiety, lecz również kształt jej twarzy.

Kształt okularów

Specjaliści sugerują, aby oprawki okularów wybierać na zasadzie kontrastu. Tym samym dla owalnego profilu idealne będą okulary charakteryzujące się ostro wykończoną formą. Za ich bowiem sprawą nasza twarz zyska optyczne wyszczuplenie, a dodatkowo zaprezentujemy swój wyjątkowy styl. Jeżeli natomiast nasza twarz jest trójkątna albo też kwadratowa to najlepszym wyborem będą okulary owalne. To bowiem w nich nasze rysy twarzy stają się łagodniejsze.

Kolorystyka

Warto pamiętać, że sam kształt okularów to nie aspekt, na jaki trzeba zwrócić uwagę. Kolejnym czynnikiem, który może sporo zmienić to kolorystyka oprawek. Na uwagę w tym aspekcie zasługują szczególnie oprawki:

– klasyczne i stonowane – okulary w takiej kolorystyce są idealne praktycznie na każdą okazję,

– wyraziste barwy –  to idealna opcja dla każdej kobiety, która pragnie nieco wpłynąć na swój wygląd,

– niebanalne i niecodzienne kolory – to propozycja dla kobiet lubiących się wyróżniać lub chcących kompletnie odmienić swój wizerunek.

Materiał, z jakiego są okulary

Następną jakże istotną kwestią, która ma niemałe znaczenie w kontekście doboru okularów minusów, jest materiał, z którego są one wykonane. Najczęściej do czynienia mamy z oprawkami plastikowymi albo też metalowymi. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które z powyższych wariantów jest lepszą wersją. Wybór oprawek z metalu to rozwiązanie nieco delikatniejsze i mniej widoczne na naszej twarzy. Okulary minusy z plastiku są masywniejsze i stabilniejsze, a przy tym mają pełną oprawę. Te pierwsze są idealne dla pań z niewielką twarzą i delikatnymi rysami. Z kolei wariant z plastiku to wybór dla kobiet o bardziej wyrazistych liniach twarzy.

Słowem podsumowania

Starannie dobrane okulary korekcyjne są poważną inwestycją, która zapewnia nie tylko wygodę, ale też stanowi świetne dopełnienie stylu danej kobiety. Dlatego też warto pamiętać o tym aspekcie. Co więcej, można pokusić się o zakup dwóch par okularów, które będą współgrać z różnymi stylizacjami na różnego rodzaju okazje. Zatem warto mieć klasyczny wariant, jak i też ten znacznie bardziej ekstrawagancki. W ten sposób w każdej sytuacji dostosujemy swoje okulary do okoliczności oraz stylu ubioru.