Trendy modowe w biżuterii

Kiedy mówimy o biżuterii, należy mieć na uwadze, że to, jaka biżuteria pasuje do nas i naszego wyglądu, zależy bardziej od osobistego stylu niż od panującej mody. Mimo to warto wziąć pod uwagę obowiązujące trendy, ponieważ  mogą one podsunąć nam kilka pomysłów i pomogą nam odnaleźć swój własny styl.

Ciekawe i różnorodne formy

Jeśli myślisz o ciekawych dodatkach, z pewnością warto postawić na kolczyki. Jakie? Otóż ciekawą propozycją będą kolczyki z frędzlami. Nie mamy na myśli tylko jednego typu kolczyków, ponieważ istnieje nieskończona ilość wzorów w zależności od kombinacji kolorów i rozmiarów.

Wśród wielu opcji kolczyków z frędzlami, które możemy znaleźć teraz we wszelkiego rodzaju sklepach i butikach, warto wyróżnić kilka następujących:

  • Kolczyki z frędzlami u dołu.
  • Kolczyki wykonane w całości z dżetów, łącznie z dżetowymi frędzlami.
  • Kolczyki z frędzlami na bazie łańcuszków.
  • Kolczyki w kształcie kółek z frędzlami na dolnej części kolczyków.
  • Kolczyki w kształcie półksiężyca, z zakrzywieniem u dołu, skąd wychodzą różnej długości frędzle.

Kolczyki te łączą się z innym wielkim trendem chwili, jakim jest biżuteria tego typu w rozmiarze XL, czyli o długości sięgającej niekiedy ramion, a nawet obojczyków.
Jeśli mówimy o kolorze, to na pewno należy wspomnieć o błękicie nieba, który łączy się z innymi jasnymi odcieniami, takimi jak bursztynowy żółty czy pastelowy róż.

Frędzle – dodatek nawet do złota

Mówiąc o metalach, warto wspomnieć o złocie, a konkretnie o złocie różowym i białym, dwóch klasykach, które nigdy nie wychodzą z mody. W tym sezonie triumfy święcić będą kolczyki o ciekawych, różnorodnych kształtach, dlatego tak dużą popularnością cieszą się frędzle w tych niewielkich elementach biżuterii.

Jeśli chodzi o łączenie kolczyków z frędzlami z inną biżuterią, ważne jest, aby pamiętać o dwóch głównych założeniach. Po pierwsze, podobne zestawy kolczyków i naszyjników powróciły na dobre, nawet w wersji oversize. Z drugiej strony, inną opcją osiągnięcia idealnego wyglądu z różnymi elementami biżuterii jest wybór dwóch głównych punktów centralnych. 

W tym przypadku, używamy kolczyków jako kluczowego elementu, w połączeniu z innym dodatkiem, którym może być zegarek, ponieważ znajdują się one w idealnej odległości, tak aby nie konkurować w zakresie widoczności.

Jak łączyć kolczyki z frędzlami z innymi elementami garderoby

Dopasowany garnitur z marynarką i spodniami w jednolitym kolorze w jasnym odcieniu oraz kolczyki z frędzlami w tym samym jednolitym odcieniu. Kolczyki nie tylko nie zburzą harmonii stroju, ale w tym przypadku pozwolą na uzyskanie doskonałej ciągłości wizualnej.

Dzianinowa sukienka w neutralnym jednolitym kolorze, o kroju midi i z długimi rękawami. Białe trencze i długi płaszcz również w neutralnym odcieniu pozwolą uzyskać doskonały i klasyczny look. Kolczyki, z tej okazji, będą tymi, które otrzymają całkowitą rangę, więc musimy wybrać przełomowy model, w rzucającym się w oczy odcieniu lub łącząc kilka kolorów.

Idealna stylizacja na ten sezon oparta na trendach. Dżinsy z szerokimi nogawkami, biała koszula z bluzą typu varsity, z kołnierzykiem na zewnątrz, klasyczny trencz i jako główny dodatek, kolczyki z frędzlami w jednolitym kolorze, który wyróżnia się z tonu reszty stroju.

Tego typu kolczyki można łączyć z innymi trendami tego sezonu, jak również z ponadczasowymi ubraniami na nieskończoną ilość sposobów. 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *